تنباکو

 

ساییدگی در محصولات تنباکویی بدون دود، به دندان آسیب می رساند و سطح سخت یا مینای دندان را از بین می برد. از دست دادن زودرس مینای دندان می تواند باعث افزایش حساسیت شود. و ممکن است نیاز به درمان های اصلاحی وجود داشته باشد یا حتی باعث پوسیدگی دندان شود. هنگام تهیه تنباکوی بدون دود برای بهبود طعم، به آن قند اضافه می شود. باکتری یافته شده در پلاک دندان، همان غشای بی رنگ و چسبناکی که هرروز روی دندان ها شکل می گیرد، از این قند برای ساخت اسید استفاده می کند. این اسید به مینای دندان آسیب می زند و در نهایت باعث پوسیدگی دندان می شود.

عقب‏ نشینی لثه‏

تحریک ممتد نقطه ای از دهان که توده ی کوچکی از تنباکوی جویدنی در آن قرار دارد، می تواند باعث آسیب دائمی به بافت پریودنتال شود. همچنین می تواند به ساختار استخوانی پشتیبان هم صدمه وارد کند. لثه های آسیب دیده از دندان کنار می روند، سطوح بنیادی را بی حفاظ می گذارد و دندان هارا حساس به دما و همچنین آسیب پذیر در برابر پوسیدگی باقی می گذارد. فرسایش  استخوان های مهم باعث ضعیف شدن دندان ها می شود که می تواند به از دست رفتن دائمی آن ها بیانجامد.

وابستگی به نیکوتین

نیکوتین ماده ای شدیداً اعتیاد آور است که وقتی دیگر استفاده نشود، علائم ترک به وجود می آورد. نیکوتین، رگ های خونی را که برای حمل خونِ اکسیژن دار به سراسر بدن لازم هستند، منقبض و تنگ می کند. این عمل تپش قلب و فشار خون را بالا می برد و ریسک بیماری های قلبی را افزایش می دهد. افزون بر این، سطح فعالیت های ورزشی و تحمل به خاطر این عکس العمل کاهش می یابد.

تغییر رنگ دندان و بوی بد دهان

ویژگی های رایج مصرف کنندگان دائمی تنباکوی بدون دود، دندان های لکه دار و بوی بد دهان است. علاوه بر این، عادت تف کردن مکرر می تواند ناخوشایند و نا مطبوع باشد.

عادت های ناسالم تغذیه

جویدن تنباکو باعث تضعیف حس چشایی و بویایی می شود. در نتیجه، مصرف کننده به غذاهای شورتر و شیرین تر تمایل بیشتری پیدا می کند. که هر دو درصورت مصرف بی رویه و بیش از حد مضر هستند.

سرطان دهان

با عمل «جویدن» و «قورت دادن»، تنباکو و عصاره ی تحریک کننده اش برای مدتی طولانی در تماس با لثه، گونه و/یا لب ها باقی می مانند. این میتواند  به شرایط پیش-سرطانی بیانجامد. « لکوپلاکیا » به شکل تکه های سفید و نرم، یا پوست چرمی چروکیده ظاهرمی شود که می تواند با گذشت زمان به سرطان تبدیل شود.

سایر سرطان ها

همه ی انواع  تنباکو به احتمال زیادی می توانند عوامل سرطان زا باشند. این مواد باعث می شوند که مصرف کننده ، نه تنها در معرض ریسک بیشتر سرطان دهان ، بلکه سرطان گلو، حنجره و مری هم قرار بگیرند. اگر شما از تنباکو استفاده می کنید، یا در گذشته استفاده کرده اید، باید مراقب بروز این علائم اولیه ی سرطان دهان باشید:

-جای زخمی که بهبود نمی یابد

-توده یا وصله ی سفید رنگ

-گلودرد طولانی مدت

-دشواری در جویدن

-سخت شدن حرکت زبان یا فک

-احساس درد ناشی از وجود چیزی در گلو به ندرت نشانه ای از شروع سرطان دهان است. به همین دلیل، همه ی مصرف کنندگان تنباکو نیاز به چک آپ های مرتب توسط دندانپزشک دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *