دست دندانهای مصنوعی

دست دندانهای مصنوعی

 

هنگامیکه تعدادی یا تمامی دندانهایتان را از دست می دهید، روش های مختلفی برای جایگزین نمودن آنها وجود دارد. دندانپزشک شما در مورد انتخابهای موجود با شما صحبت می کند و کمک می کند که بهترین طرح درمان را انتخاب کنید. هنگامیکه تمامی دندانهایتان را از دست داده باشید، یک دست دندان(دنچر) کامل متحرک اغلب برای جایگزینی لازم می باشد. جایگزین نمودن دندانهای از دست رفته هم برای سلامتی و هم برای چهره ی شما مفید می باشد. این دنچر ها می توانند نحوه صحبت کردن، غذا خوردن، لبخند زدن را بخصوص در مواردی که دنچر کامل می گذارند، بهبود بخشد. همچنین عضلات صورت شما را پشتیبانی می کند و یک چهره ی جوانتر را برای شما ایجاد می نماید.

هنگامیکه دنچر دارم آیا نیاز مجدد به چکاپ توسط دندانپزشک دارم؟

وقتی دست دندان مصنوعی(دنچر) دریافت می کنید ، یک فاصله ی زمانی نیاز است تا این دنچر با فک شما تطبیق یابد بنابراین ویزیت دندانپزشک در این دوره بسیار مهم است زیرا دندانپزشک ممکن است تغییرات بسیار ریزی بر روی دنچر بدهد تا منطبق بر فک شما گردد. همچنین بسیار مهم است که دندانپزشک شما را به صورت دوره ای ویزیت کند تا مطمئن گردد در طول مدت استفاده از دنچر، انطباق کامل دنچر با فک برقرار مانده است. برای دنچر و استخوان و بافت زیر آن طبیعی است که در طی زمان تغییر نمایند، لذا انطباق دادن این دو در طی دوره ای که از آن استفاده می کنید، اجازه خواهد داد تا نشست کامل دنچر در دهان اتفاق افتد و از سلامت بافتهای زیر دنچر و استخوان محافظت نماید.

چگونه از دنچر مراقبت نمایم؟

با اینکه دندان طبیعی در دهان ندارید اما می بایست از دهان خود مراقبت نمایید. پلاک میکروبی می تواند بر روی دنچر شکل گیرد و غذاها بین دندان مصنوعی و بافت لثه گیر بیافتند. پس از هر بار غذا خوردن، دنچر را از دهان خود خارج کنید و با استفاده از مسواک نرم، لثه ها، زبان و تمام سطوح دنچر را مسواک بزنید.

دست دندانها شکننده هستند و درصورتیکه به زمین بیافتند می شکنند. خوب است که دنچر را بر روی یک سینک حاوی مقداری آب بشویید و یا آن را بر روی حوله ای روی کابینت قراردهید.

دست دندانها اگر خشک بمانند شکننده می شوند. اگر دنچر را از دهان بیرون نگاه می دارید بهتر است آن را در ظرف مخصوص دنچر که حاوی ماده شوینده دنچر یا آب است قرار دهید.

چسب های مخصوص دنچر ممکن است برای گیر بیشتر دنچر در دهان مورد استفاده قرار گیرند اما باید به فقدان گیر دنچر توجه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *