ایمپلنت

 ایمپلنت های دندانی قطعاتی در اندازه دندان طبیعی هستند که توسط دندانپزشک و کنترل با ابزار بسیار دقیق در محل بی دندانی قرار داده می شوند. این قطعات توسط دستگاه های بسیار دقیق در محیط های ایزوله ساخته می شوند.

ماده  ی اصلی تیتانیوم است که یک فلز با کیفیت بسیار  عالی است و دارای تطابق بیولوژیک با بدن می باشد. این ماده هیچگونه واکنش آلرژیک با بدن ندارد. تیتانیوم باعث ایجاد یک لایه محافظ در برابر خوردگی و تحلیل بر روی سطح خود می شود. خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن و مقاومت در برابر اکسیژن و ترکیبات اسید و نمک شرایط لازم را برای استفاده از آن در ساختار ایمپلنت دندانی فراهم می کند.

به دلیل خصوصیات ذکرشده برای ایمپلنت دندان، هنگامی که در فک بیمار قرار گیرد، یک جسم خارجی به شمار نمی رود و با قرارگرفتن در فک بیمار با آن سازگار می شود. ایمپلنت باعث رشد استخوان های کنار دندان هم می شود و از تحلیل استخوان فک جلوگیری به عمل می آورد.

برای انتخاب  برند یا مارک ایمپلنت دندانی باید به جنس اجزای آن دقت کرد و بهترین آن را انتخاب کرد. این دقت باعث می گردد تا ایمپلنت در صورت موفقیت کار دندانپزشک و رعایت بهداشت بالای بیمار ، برای سالها در دهان بیمار باقی بماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *